DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Review

9. kolo: 1. FC Multivitamín vs. Corgoň Pub Riečka (9:8)
Zostava: Marek D., Marek Z., Maťo, Fuxo, Erik, Fifo, Šurko, Žmuro
Zápas sme začali ako svoje prvé vystúpenie v 3. lige. Nervózne a nepresne, z čoho vyplynul aj prvý gól súpera a prehrávali sme 1:0. Po tomto góle sme začali hrať o niečo lepšie a Maťo svojou typickou strelou prekonal brankára a vyrovnal (1:1). Netrvalo dlho a podarilo sa nám ísť do vedenia, vďaka Fifovi (2:1). Tu už hra začala z našej strany vyzerať lepšie a hlavne tak ako keby sme spolu nehrali prvý krát, čo znamenalo pre súpera ďalší gól v jeho bráne po krásnej Erikovej nahrávke na Maťa a ten sa z prvej nemýlil (3:1). Tu už sa začala Riečka viac tlačiť dopredu a hlavne po krídle nám utekali, čo im prinieslo ovocie a znížili na 3:2. Do polčasu sa nám podarilo dať ešte dva góly, ktorých autorom bol Fifo (4:2, 5:2) a súperovi sa tiež podarilo ešte znížiť na rozdiel dvoch gólov (5:3).
Do druhého polčasu z našej strany akoby nastúpil iný tím a prestali sme brániť a útočiť, čo bol raj pre súpera a podarilo sa mu znížiť na 5:4. Tento gól nás trochu nakopol a po Fifovej akcii padol ďalší gól (6:4, ten bol pripísaný Fuxovi). Aj keď sme vyhrávali, zbytočne sme po sebe kričali, z čoho bola aj zbytočná žltá karta pre Šurka. Zobrali sme si time out a trochu sa ukľudnili psychicky, no nie herne a súperovi sa opäť podarilo znížiť na 6:5. Tento stav sa nám nepáčil a zase strelcom nášho gólu bol Fifo (7:5). V krátkom rozpätí nám súper strelil ďalší gól (7:6). Znovu sme sa prebrali a ako ináč v tomto zápase Fifo strelil ďalší gól (8:6). Začali sme brániť, no chaoticky a súper sa zase tešil z gólu (8:7). Dve minúty pred koncom po faule brankára na Fifa sme mali možnosť kopať penaltu. Jej exekútorom bol Marek Z., ktorý síce penaltu nepremenil, no z dorážky sa už nemýlil (9:7). Minútu pred koncom sa ešte chalanom z Riečky podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu (9:8), no potom sme to už mali vo svojich rukách a dotiahli zápas do víťazného konca.
Na záver len toľko, zbytočne sme sami seba znervózňovali, robili zbytočné chyby a dostali sme najviac gólov za svoje krátke pôsobenie v 3. lige. Zápas sme mohli vyhrať s menšou drámou na konci. Hodiť to len za hlavu, poučiť sa a zlepšiť sa. Hlavne menej hádok na ihrisku.
Najlepší strelec: Fifo (5 gólov)
Žlté karty: Fifo, Šurko

Zhrnutie na záver jesene
Od 1. kola sme sa snažili si neurobiť hanbu, čo sa nám aj darilo. Výsledky sme dosahovali nad naše očakávania, keď sa nám podarilo zdolať naozaj silných súperov a práve sme zakopli so slabším. No naša bilancia (7 vyhratých, 1 prehratý zápas a zatiaľ najlepšia obrana v 3. lige) hovorí za všetko. Myslím, že sa nemáme za čo hanbiť. Dúfam, že sa nám bude takto dariť aj na jar, kde nás čakajú už od prvého kola ťažkí súperi.
Teraz nás čaká zimná prestávka, čo bude slabšie na počet futbalových dní, chystáme sa aj na pár turnajov a hádam aj v novom roku sa nájdu ľudia, ktorí zorganizujú nejaké súťaže pre nás :).
PS: Koniec jesene sme oslávili ako sa patrí v celkom slušnom počte a takúto akciu si môžeme zopakovať aj na konci jari, to už aj nejaký guľáš či gril.

8. kolo: 1. FC Multivitamín vs. Gemo (5:4)
Zostava: Miguel, Marek Z., Žmuro, Erik, Fuxo, Maťo, Šurko, Ivo, Filip, Stano
Posledný zápas sezóny sme hrali hlavne o to, aby sme prezimovali na 2. mieste a možnosť zahrať si Zimný pohár, ktorý nám ušiel o chlp. Zápas sme začali celkom dobre, no do predu sme sa netlačili. Súper nás hneď v úvode prekvapil a otvoril skóre (0:1). Nám sa po chvíli podarilo stav dorovnať a začínalo sa odznova - úspešným strelcom bol Maťo (1:1). Po tomto góle patril polčas nám a súpera sme nepúšťali takmer do žiadnej šance. Netrvalo dlho a po ďalšej akcii sme viedli o jeden gólik, tentokrát sa presadil Šurko (2:1). Do polčasu sme hrali svoju hru a podarilo sa nám streliť ešte dva góly, keď sa o ne postarali Ivo a Fuxo (polčasový výsledok 4:1).
Druhý polčas sme začali veľmi zle, z čoho súper ťažil a trvalo nám dlhšie kým sme naviazali na predchádzajúci polčas, ale góly sa nám nedarilo dávať. Za to súperovi sa podarilo zápas ešte zdramatizovať, keď sa po niekoľkých minútach dotiahol najprv na rozdiel dvoch, potom jedného gólu a nakoniec vyrovnal stav. Druhý polčas sa niesol v nervóznejšom tempe, padli aj nejake žlťásky. Ku koncu sme zatlačili a podarilo sa nám streliť piaty gól (5:4 - strelcom víťazného gólu bol Fifo), čo sme sa už snažili udržať.
Za jesennú časť to bol, aj napriek výhre, jeden z najhorších výkonov, kde horšie sme hrali iba proti Alcatrazu.

7. kolo: 1. FC Multivitamín vs. FC Dan (9:3)
Zostava: Miguel, Marek Z., Žmuro, Erik, Fuxo, Maťo, Šurko, Boris
Tak ako minulý týždeň aj tento zápas bol priamy súboj o lepšie umiestnenie v tabuľke. Ešte pred zápasom boli chalani nespokojní a Šurkovi vyčítali jeho nezodpovedný prístup, keď sa deň pred tým opil a ráno ani poriadne nevidel, kým si nepregrcol, potom úplne nový človek :).
Od úvodného hvizdu sme sa snažili hrať svoju hru čo sa nám aj darilo. Hneď po prvej akcii sme mohli ísť loptu hladať do poľa, keď Fuxovi sadla strela a prekopol všetko, čo sa dalo. Už po niekoľkých minútach hry sa nám podarilo otvoriť skóre, keď úvodný gól strelil Marek Z. (1:0). Súpera sme nepúšťali do vyložených šancí a keď už sa k nim dostali, tak nás podržal Miguel. Netrvalo dlho a opäť sme sa mohli tešiť z gólu, keď po krásnom Miguelovom vyhodení prišiel ešte krajší gól hlavičkou od Erika (2:0). Pri tomto stave sme boli pokojnejší a nerobili sme zbytočné chyby v obrane. Vychádzali sme väčšinou z prečíslení a zo zabezpečenej obrany. Tentokrát nám vychádzali akcie a neboli sme takí rozhádzaní. Dlho sme nečakali a naskytla sa nám šanca na ďalší gól, ktorú zúžitkoval Marek Z. (3:0) - zase sme boli o niečo pokojnejší. Do polčasu sa znovu Marekovi Z. podarilo ešte viac prikloniť misku váh na našu stranu a zvýšiť stav na 4:0. Po tomto góle sa Marek Z. stal prvý držiteľom hetriku v tejto sezóne za náš tím, gratulujeme.
Druhý polčas sme sa dopredu netlačili, keďže sme si slušný náskok vybojovali v prvej časti hry, no keď sa naskytla šanca preverili sme súperovho brankára, ktorý sa v 2. polčase vymenil. Po prečíslení 3 na 1 sa nám podarilo dať ďalší gól, keď strelcom bol Žmuro (5:0). Pri tomto stave bol súper už trochu nervózny a snažil sa dať svoj prvý gól, čo im vyšlo po chybe v obrane, ktorú spôsobil Žmuro, keď loptu neodkopol tak ako to on vie (5:1). Najviac zamrzelo to, že to bol lacný gól po hlúpej chybe, no stalo sa. Po tomto góle sme stále hrali to, čo doteraz a po našej akcii sa tentokrát podarilo Borisovi znovu upraviť stav (6:1). Súpera sme napádali už od rozohrávky od brány a takto sa nám podarilo vybojovať aj nepriamy kop, ktorý sa nám podarilo zúžitkovať, keď si Šurko postavil loptu a rýchlo rozohral na Maťa, ktorý sa nemýlil (7:1) - konečne sme využili modelovú situáciu, o ktorej vždy hovoríme, pekne chlapci. Súperovi sa podarilo dať ešte jeden gól (7:2). Pri tomto stave bol najmä jeden protihráč čím ďalej tým viac nervóznejší, z čoho vyplývala ďalšia štandardná situácia po faule. Exekútorom priameho kopu sa mal stať Šurko, ktorý vystrelil pomedzi múr vysokú strelu a trafil Fuxov chrbát, čím lopta zmenila smer, zmiatla brankára a skončila v bráne (8:2). Tento stav nám úplne vyhovoval a ešte sa nám podarilo pridať ďalší gól, keď Šurko excelentným oblúčikom lobol brankára (9:2). Koniec zápasu sa niesol v znamení tvrdých zákrokov, keď najprv jeden hráč sfauloval Šurka, po rozohraní vybojoval loptu a ešte sa mu podarilo aj s ďalším hráčom, pri prechode do útoku, zhodiť Fuxa a Žmura. Po tejto situácii rozhodca nepískal a my sme dostali tretí gól (9:3), ktorý znamenal aj koniec zápasu.
Subwoofer kola: Žmuro (kvôli laxnému prístupu v obrane, z čoho bol gól)
Strelec kola: Marek Z. (hetrik v zápase)

6. kolo: 1. FC Multivitamín vs. Alcatraz (3:6)
Zostava: Miguel, Marek Z., Žmuro, Bomba, Filip, Ivo, Šurko, Stano
V priamom súboji o druhé miesto sme začali vyrovnanú partiu so svojim súperom. Hra sa prelínala zo strany na stranu. Skóre v zápase sme otvárali po štandardnej situácii, keď strelcom gólu bol Bomba (1:0). No netrvalo dlho a súperovi sa podarilo vyrovnať, keď po malom chaose pred bránou sme si dali vlastný gól (1:1). Snažili sme sa pridať ďalší gól, čo sa nám podarilo s malou dávkou šťastia, keď Žmuro vystrelil spoza polky a pred brankárom si vlastný obranca nerozumel s brankárom a jemným tečom pozmenil smer lopty (2:1). Bolo to o niečo veselšie, no stále sme sa snažili zvýšiť na rozdiel dvoch gólov aspoň do polčasu. Po vybojovaní lopty sa podarilo Ivovi preštrikovať k bráne a pred ňou nájsť dobre stojaceho Mareka, ktorý sa do prázdnej brány nemýlil (3:1). Pri tomto stave sme už boli spokojnejší, no nie na dlho, keď sa súperovi podarilo do polčasu ešte znížiť z rýchleho protiútoku po našej chybe v útoku (3:2).
V druhom polčase sme sa stále snažili zvýšiť svoj náskok, no opak bol pravdou a súper vyrovnal misky váh, keď sa nastrelená lopta odrazila od tyčky a potom do Miguela (3:3). Darilo sa nám vypracovávať si šance, no nedarila sa nám koncovka. Hráči Alcatrazu boli o to spokojnejší, keď nám po odpískaní ruky dali gól zo štandardky (3:4) - hovorte si čo chcete, ale po odpískaní sme sa zbytočne rozčuľovali na rozhodcu a nesústredili sa na loptu, z čoho bola rýchla rozohrávka a gól (nabudúce sa tomuto vyvarovať, keď rozhodca raz odpíska, tak sa sústredím ďalej na hru). Po tomto góle sme sa snažili ešte viac o ďalší gól z čoho plynuli aj viaceré chyby, z ktorých súper jednu využil (po Šurkovom stratení lopty na našej pólke) a zvýšil svoje skóre (3:5). Do konca zápasu sa súperovi podarilo ešte zvýšiť na 3:6. Nám sa už nepodarilo stav nijak upraviť a nakoniec sme v druhom polčase vyšli gólovo naprázdno. A takto sa zrodila naša prvá prehra v tretej lige.
Tento zápas sme nezvládli, urobili veľa zbytočných chýb a nepremenili vyložené šance. Nabudúce sa musíme viac snažiť a napraviť to.
Subwoofer kola: Šurko (po prvý krát a dúfam, že aj posledný. ako sám povedal v 2. polčase sa strácal)
Strelci kola: Bomba, Žmuro, Marek Z.
PS: na koniec prikladám ešte odkazy na články, kde je video a celý súhrn ligy:

5. kolo: 1. FC Multivitamín vs. AC Tornádo (4:1)
Zostava: Miguel, Erik, Marek Z., Žmuro, Bomba, Fuxo, Šurko, Maťo, Stano
Od začiatku zápasu sme sa snažili prevziať iniciatívu na ihrisku, čo sa nám aj veľkou mierou darilo. Dlhý čas trvalo, kým sa rozvlnila sieť. Opäť sme to boli my, komu sa podarilo vsietiť prvý gól a tak nakloniť misku váh na svoju stranu. Skóre v tomto zápase otváral Bomba (1:0). Celý čas sme hrali zodpovedne v obrane a nesnažili sme sa zbytočne tlačiť dopredu, z čoho vychádza aj polčasový stav - 1:0.
V druhom polčase začal síce súper trochu viac hrýzť a dostával sa do vyložených šancí, no v tomto prípade nás zase raz podržal Miguel a naša obrana, kde vypomáhali aj hráči z útoku. Netrvalo dlho a nám sa podarilo z protiútoku zvýšiť náskok, keď našiel Erik výbornou prihrávkou Stana (2:0). Ani pri tomto stave sme nepoľavili z našej hry z čoho plynul ďalší protiútok a zase Erik úplne totožnou príhravkou ako pri druhom góle našiel tentokrát Fuxa a tomu aj po opici nerobilo problém zvýšiť naše vedenie (3:0). Pri tomto stave súper ešte viac znervóznel, z čoho boli aj žlté karty pre nich. Snažili sa nás zatlačiť a dorovnať, no tentokrát sa im to nedarilo a vždy pohoreli buď na výborne chytajúcom Miguelovi alebo na našich hráčoch, z ktorých každý jeden hral dobre. My sme sa snažili pri tomto stave hlavne brániť a hrať na rýchle protiútoky, z čoho padol aj náš štvrtý gól, keď Šurko potiahol loptu ku šestke a našiel Mareka, ktorý chcel dať gól silou mocou a aj sa mu to podarilo. Vďaka tejto prihrávke si Šurko vyslúžil MILKA čokoládu od Mareka za prihrávku :). Pri tomto stave Fuxo z lavičky zakričal, nech pomôžeme Miguelovi k shootoutu, čo bola chyba, pretože pár minút na to sa Erikovi podarilo nahrať súperovi presne na nohu a ten nemal problém premeniť naskytnutú šancu (4:1). Toto bola možno jedna z dvoch prihrávok, ktoré Erikovi nevyšli za celý zápas. Aj keď sa nám nepodarilo udržať si čisté konto, stále možeme byť s výsledkom nad mieru spokojní. A Fuxo, takéto veci sa z lavičky nekričia ;).
Strelec kola: Bomba (dal síce len jeden gól, no ten najdôležitejší - otvárací)
Žlté karty: Miguel
Subwoofer kola: Erik (za gólovú nahrávku súperovi, bola to len jeho jedna chyba v celom zápase) a Fuxo (za padanie na lopte cez prvý polčas, keďže prišiel rovno z chaty a bolo to na ňom vidieť)

PS: Fuxo týmto pádom získal po tretíkrát subwoofera kola a ak to ešte potvrdí v jednom kole, tak získava prvú cenu - DEKU! :D

4. kolo: 1. FC Multivitamín vs. Atletico (5:1)
Zostava: Miguel, Erik, Marek Z., Žmuro, Bomba, Fuxo, Šurko, Stano
Od úvodného hvizdu sme začali lepšie ako súper. Netrvalo dlho a otvárali sme skóre, strelcom gólu bol Bomba. Po tomto góle začali hráči Atletica viac útočiť, no buď ich útok stroskotal na našej obrane, brankárovi alebo iba ich nepresnosti. Ale však pri našej rozohrávke autu (rozohrával Žmuro) protihráč vystihol prihrávku a strelou spomedzi dvoch obrancov vyrovnal stav na 1:1. V podstate sme znovu začínali od začiatku a po niekoľkých minútach obliehania súperovej brány sa nám podarilo dostať znovu do vedenia, keď Žmuro vybojoval loptu z rozohrávky a priťukol Bombičovi na strelu, ktorý sa nemýlil (2:1). Ešte pred týmto gólom došlo k spornej situácii, keď práve Bomba vystrelil na súperovu bránu do brvna a lopta padla na čiaru, rozhodca odpískal gól, no Bomba sa priznal, že to gól nebol za čo si zaslúži pochvalu za fair play. Zápas sa stále viedol v našom tempe, keď sme v podstate súpera nepúšťali do nejakých veľkých šancí a hráči Atletica začali hrať tvrdšie, čo sa prejavilo aj na kúskovaní hry. Tretí gól do súperovej brány pridal Stano (3:1). Do polčasu sa nám podarilo ešte zvýšiť na 4:1, kde tentokrát strelcom gólu bol Fuxo, keď trafil súperovu svätyňu skoro od polky ihriska .
Druhý polčas sme sa snažili hrať hlavne z obrany a udržať víťazstvo. Šancí bolo dosť. Súper bol čím ďalej tým viac nervóznejší. Konečné skóre uzatváral znovu Stano (5:1). Myslím si, že sme zahrali dobre všetci. Nejaké veľké chyby sa nerobili a mali sme aj dosť šancí.
Strelci kola: Bomba, Stano (obidvaja strelili po dva góly)
Subwoofer kola: Fuxo (za vynikajúcu malú domov Miguelovi :D)

3. kolo: 2. MK Tami vs. 1. FC Multivitamín (5:6)
Zostava: Miguel, Maťo, Erik, Marek Z., Žmuro, Bomba, Fuxo, Šurko, Filip, Stano
Do súboja s papierovým favoritom sme nastúpili s veľkým rešpektom a snažili sme sa hrať hlavne zo zadu, čo nám zo začiatku nevychádzalo. Na to zase súper využil tri rýchle akcie v priebehu hádam 7-mych minút po našich chybách, teda viedli cez prvý polčas 3:0. Z našej strany to začalo vyzerať na riadnu kefu a hráči Tami sa s nami hrali ako mačka s myšou.
Pri tomto stave sme si uvedomovali, že musíme poriadne zabrať, ak sa chceme ešte do zápasu vrátiť. Začali sme viac útočiť a to sa prejavilo aj na vytvorených šanciach a zakončeniach. Prvý, komu sa podarilo prelomiť našu streleckú smolu bol Filip a tak znížil stav na 3:1. Začali sme hrať zodpovednejšie v obrane a snažili sa nepúšťať Tami k strelbe a rýchlym nahrávkam. Po niekoľkých minútach sa nám podarilo znovu upraviť stav a dotiahnúť sa na rozdiel jedného gólu 3:2 - úspešným strelcom bol opäť Filip. Pre nás to znamenalo návrat do hry a do konca 1. polčasu sa podarilo ešte Šurkovi vyrovnať skóre na 3:3.
Druhý polčas bol tak ako aj prvý veľmi rýchly a hralo sa zo strany na stranu. Pri vyrovnanom stave sme sa zomkli najmä v obrane a snažili sa, nech súper neohrozí našu svätyňu. Po chybnej rozohrávke sa nám podarilo získať loptu a založiť rýchly protiútok, v ktorom Filip našiel krížnou prihrávkou nášho radiátora Fuxa a ten svoju príležitosť skórovať nezahodil - 3:4, no žiaľ minútu po rozohraní sa podarilo aj Tami prekonať nášho brankára - znovu nerozhodne 4:4. Po dlhšej dobe a po veľa neúspešných akciách sa nám podarilo znovu skórovať práve z rohového kopu, keď Filip našiel výbornou loptou cez uličku zbiehajúceho Žmura, ten sa nemýlil v zakončení a zase naklonil misku váh na našu stranu - 4:5.
Po tomto góle sme si povedali, že už ďalší dostať nemôžeme a ideme brániť, no opak bol pravdou a inkasovali sme vyrovnávajúci gól, keď Miguel už nemal ako loptu zakryť (bol v roznožke)a protihráč predbehol nášho obrancu (myslím, že Erik to bol, chyba to nebola ani od brankára ani od obrancu podľa mňa) a doťukol loptu do brány - 5:5.
Stále sme hrali tú svoju hru, keď sme zakladali hlavne na stabilnej obrane a snažili sa udržať aspoň remízku. Niekoľko minút pred koncom nám vyšla rýchla rozohrávka lopty k súperovej bráne, kde zbiehal Stenly a brankára prekonal svojou strelou - 5:6.
Tak ako väčšinu zápasu, tak aj po tomto góle sme sa snažili hrať hlavne z obrany. Tentokrát sa až do záverečného hvizdu stav nezmenil a cenné víťazstvo bolo naše, čo nás veľmi potešilo.
Zápas mal všetko, čo k takémuto duelu patrí. Do sekcie Subwoofer kola znovu nikoho nezaradím, pretože sme hrali na maximum a dokázali sme sa aj pri nepriaznivom stave (3:0) zomknúť a zápas nakoniec dotiahnúť do víťazného konca.

Úsmevný moment zápasu:
Znovu sa tu nachádza Erik so svojou hláškou, ktorá síce v priebehu zápasu nevyznela tak vtipne, no po zápase sme sa na nej všetci dobre pobavili. Keď nám súper dal 5. gól, ktorým dorovnal stav, tak práve Erik zakričal na Miguela, ktorý bol rozkročený hádam viac ako Jano Lašák na MS 2002 proti Švédom, bezradným hlasom: "CHYŤ JU!" :D
Strelec zápasu: Filip

2. kolo: EFCE Brocak vs. 1. FC Multivitamín (1:3)
Zostava: Miguel, Maťo, Erik, Marek Z., Žmuro, Bomba, Fuxo, Šurko, Ivo, Filip, Stano, Boris
Zápas proti nám už známemu súperovi sa začal možno aj kvôli opäť upršanému počasiu z našej strany dosť chaoticky a zbrklo a viacej z hry mal náš súper. Našťastie sme z pár akcií neinkasovali vďaka našej opore v bránke (Miguel).
Náš prechod do útoku bol pomerne vlažný ale nakoniec sa nám podarilo vďaka Šurkovej chladnokrvnosti prekonať Mura v súperovej bráne pekne zahratou loptičkou povedľa padajúceho gólmana, keď sa doslova stretli zoči-voči :) .
Bohužiaľ aj po strelenom góle sa naša hra nijak nezmenila a tým pádom ani nezlepšila a mohli sme byť v pár situáciách radi, že sme neinkasovali.
Druhý gól najlepšie vystihnem keď napíšem, že Maťo sa už na to nedokázal pozerať a tak zozadu vyviezol loptu svojim klasickým spôsobom a skoro z polky vyslal projektil na Mura, ktory takto kapituloval už druhýkrát. Viedli sme teda "bezpečne" 0:2
Bohužiaľ pre nás sme do polčasu inkasovali dosť hlúpy gól, keď súper po ľavej strane zbehol Šurkovi a vyrobil ho 2-krát husličkami a skoro z nemožného uhla prestrelil Šurka aj Miguela, ktorý sa snažil vytiahnutím sa do rohu znížiť strelecký uhol na minimum - stav 1:2.
Druhý polčas viac-menej pokračoval v tom istom čo sme predvádzali doteraz, pričom sa zlepšil výkon iba lavičky, ktorá hučala ešte viacej ako doteraz, čo mužstvu, ktoré sa trápilo na ihrisku istotne neprospievalo. S pribúdajúcim časom a nepremenenými šancami sa začala u súpera prejavovať veľká nervozita, ktorá vyusťovala k hádaniu sa a napádaniu rozhodcu. Vyvrcholenie týchto situácií nastalo, keď Stana faulovali na hranici 6-ky a v náš prospech bola odpískaná penalta, ktorú Filip chladnokrvne umiestnil do pravého rohu bránky.
Náskok o dva góly sme si už do konca nenechali újsť a ďalšie 3 body sme vítali doma aj keď s vedomím, že sa stále máme v čom zlepšovať.

Úsmevné momenty zápasu:
Erik dostáva krížnu prihrávku do 6-ky a prekopáva bránu. Komentár z lavičky: Nevadí, to bol Erik. On by iba prekvapil :D
Strelci zápasu: Šurko, Maťo, Filip
Žlté karty: Ivo
V tomto zápase Subwoofera kola vynechávam, lebo nikto si ho nezaslúži, alebo ak tak všetci :)

1. kolo: ATEERAY vs. 1. FC Multivitamín (2:5)
Zostava: Miguel, Maťo, Erik, Marek Z., Žmuro, Bomba, Fuxo, Šurko, Ivo
Zápas sme začali hrať dosť rozhádzane, keď sme sa ešte hľadali na ihrisku. Nedodržiavali sme ani našu klasickú hru a hráči nám utekali. Po pár minútach zápasu sme sa konečne našli a začali sme hrať tú správnu melódiu. Dostávali sme sa viac do šancí ako súper, len nám chýbala koncovka, alebo sa nám podarilo nastreliť tyčku o čom svedčil aj prvý gól, keď Marek najprv nastrelil tyčku a potom ešte loptu dorážal do brány. Po tomto prvom góle sme sa snažili hrať hlavne na obranu, no netrvalo dlho a súperovi sa podarilo vyrovnať na 1:1. Týmto výsledkom skončil aj prvý polčas, ktorý bol mimochodom nekonečný :).
V druhom polčase sme začali dobre, keď sme sa už od začiatku dostávali do šancí. Toto úsilie nevyšlo na zmar a dostavil sa náš druhý gól, ktorý znamenal vedenie v zápase (o tento gól sa postaral Bomba). Zase sme sa snažili brániť a hrať na protiútoky, čo nám aj vychádzalo a dali sme hádam zlomový gól na 3:1, tentokrát ho vsietil Šurko. Po tomto góle sa naša hra trochu ukľudnila a nepretláčali sme sa veľmi dopredu, no súperovi sa podarilo ešte dotiahnúť na rozdiel jedného gólu (stav 3:2) a my sme zase trochu znervózneli, čo sa pár krát prejavilo na nepresných prihrávkach a individuálnych chybách či už v obrane alebo v predu. Stále sme sa snažili dotiahnúť zápas do víťazného konca a pridať ešte nejaký poisťujúci gól, ktorý sa nám podarilo dať asi 12 minút pred koncom (strelcom bol znovu Šurko, stav 4:2). Potom netrvalo dlho a ešte sme skrášlili výsledok na konečných 5:2 pre nás (o posledný gól sa zaslúžil Maťo).
Môžme povedať, že na nováčika sme podali dobrý výkon proti kvalitnému súperovi, no stále je čo zlepšovať. Hlavne by som chcel pripomenúť, že každý sa vracia so svojim hráčom a nemôže sa stať, že nám po krídle vždy jeden ujde a posledný hráč s loptou nebude robiť kľučky, ale radšej sa lopty zbaví aj "žmurovským" spôsobom. Skúsiť hrať aj so zadnými hráčmi, nemáme sa kam ponáhlať (hlavne, keď vedieme), netlačiť teda zbytočne loptu do predu cez dvoch hráčov.
Strelec zápasu: Šurko
Subwoofer kola: Fuxo (za "vynikajúce" striedanie, čo predviedol 2x za zápas)
Žlté karty: Ivo, Erik